Szkoła jest jednostką podległą Gminy Dąbrówka

"Największym zwycięstwem jest to,
które odnosimy nad nami samymi."

- Tadeusz Kościuszko -

Dane teleadresowe

Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce zostało włączone z dniem 1 września 2017 r. w strukturę ośmioklasowej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce

ul. Kościuszki 20a, 05-252 Dąbrówka
tel: (29) 757-81-52
e-mail: gimnazjum@dabrowka.net.pl
www: http://www.gimnazjum.dabrowka.net.pl

Dyrektor: Stanisław Wójcik
Kontakt: dyrektor@spwd.dabrowka.net.pl
tel. 29 757-81-52 wew. 12 lub 29 757-80-13

Wicedyrektor szkoły: Joanna Jackowska
Kontakt: wicedyrektor@spwd.dabrowka.net.pl
tel. 29 757-87-64

  • Foto 1
  • Foto 2
  • Foto 3
  • Foto 4
  • Foto 5
  • Foto 6
  • Foto 7
  • Foto 8

Ks. Biskup Kazimierz Romaniuk

Odwiedził naszą szkołę 11 stycznia 2001 r.
Pierwszą osobą NASI GOŚCIE jest Ks. Biskup Kazimierz Romaniuk, który był w gimnazjum na uroczystości przekazania do użytku sali gimnastycznej 11 stycznia 2001 r. Osobiście ją święcił, życząc uczniom, by wszystkie piłki zawsze trafiały do kosza.
Urodzony 21 sierpnia 1927 r. w Hołowienkach k. Sokołowa Podlaskiego. Wyświęcony na kapłana 16 grudnia 1951 r. przez Abp. Stefana Wyszyńskiego. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, w Rzymie i Jerozolimie. W roku 1955 obronił doktorat na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warszawskiego, od 1954 był wykładowcą i prefektem studiów Seminarium Duchownego w Warszawie. W maju 1961 obronił doktorat z nauk biblijnych na Instytutu Biblijnym w Rzymie. W latach 1961-71 pracował jako prefekt alumnów i wykładowca w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Od 1962 wykładał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, od 1966 doktor habilitowany i kierownik katedry teologii biblijnej NT KUL, od 1976 wykładowca Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Od stycznia 1971 rektor Seminarium Duchownego w Warszawie, od 1973 kapelan honorowy Jego Świątobliwości. Ogłoszony biskupem tytularnym Sicca Veneris (Siccenis) 27 lutego 1982. Konsekrowany 4 marca 1982 w archikatedrze Św. Jana w Warszawie przez Abp. Józefa Glempa, Kard. Franciszka Macharskiego i Bp. Władysława Miziołka. Był biskupem pomocniczym Archidiecezji Warszawskiej, wikariuszem generalnym, przewodniczącym Wydziałów: Administracji Ogólnej i Finansowego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Był przewodniczącym Podkomisji Episkopatu d/s Pisma Świętego, wiceprzewodniczącym Komisji Episkopatu d/s Wydawnictw Katolickich, członek Rady Naukowej Episkopatu, członek Komisji Episkopatu d/s Nauki Katolickiej, współprzewodniczący Komisji Wspólnej d/s Fakultetów Papieskich, członek Komisji Episkopatu d/s Seminariów Duchownych, Podkomisji Państwowo-Kościelnej d/s Seminariów, Państwowej Komisji Kodyfikacyjnej d/s Ustawy o Szkolnictwie Wyższym. Od 25 marca 1992 był Ordynariuszem nowej Diecezji Warszawsko-Praskiej, reprezentantem Episkopatu Polski w World Catholic Federation for the Biblical Apostolate. Jest autorem tłumaczenia całego Pisma Świętego z języków oryginalnych na polski (Biblia Warszawsko-Praska). Jest autorem 65 książek i około 450 artykułów naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Po osiągnięciu wieku emerytalnego 26 sierpnia 2004 przekazał urząd swemu następcy.



ikona

Statystyka strony

Strona oglądana: 1811 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Ewa Rurarz, data: 11.03.2011 r., godz. 19.38
Wprowadził:Redaktorzy strony, data: 11.03.2011 r., godz. 19.38
Ostatnia aktualizacja:Redaktorzy strony, data: 15.05.2011 r., godz. 18.16
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
15.05.2011 r., godz. 18.16Redaktorzy stronyEdycja strony
15.05.2011 r., godz. 18.15Redaktorzy stronyEdycja strony
21.03.2011 r., godz. 14.21Redaktorzy stronyEdycja strony
21.03.2011 r., godz. 14.20Redaktorzy stronyEdycja strony
21.03.2011 r., godz. 14.19Redaktorzy stronyEdycja strony
21.03.2011 r., godz. 14.19Redaktorzy stronyEdycja strony
21.03.2011 r., godz. 14.19Redaktorzy stronyEdycja strony
11.03.2011 r., godz. 19.39Redaktorzy stronyEdycja strony
11.03.2011 r., godz. 19.38Redaktorzy stronyDodanie strony

Copyright

© 2010 -2013 Publiczne Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce
Zawartość merytoryczna: Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce, e-mail: gimnazjum@dabrowka.net.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2011 r.